Reeta shirtdress
Den blev klar! Fortfarande aningen tveksam till hur mycket den faktiskt kommer användas, men vi får se till sommaren.
Rutig klänning
Även denna blev klar! Känner mig mycket mer säker på denna, och den var dessutom rolig att sy. Känns som att det kommer bli en sommarfavorit!
Novice sweater
Denna var ju egentligen klar, men den behövde modifieras med längre kropp och lösare mudd. Det gick fort att fixa, och jag har redan använt den mycket!
Leopard-kjolen
Denna kjolen hade töjt sig i midjan, men nu passar den perfekt igen. Jag har använt den några gånger sen jag tog in den, och det är verkligen enorm skillnad. Den har känts så ful och tråkig när den har glipat i midjan, men nu är den en favorit igen. Borde verkligen fixat detta för längesen!
Leopard-jackan
Leopardjackan behövde en knapp till, och det fixade jag fort.
För stora jeans
Inte klart! Inte ens påbörjat. Men bara för att UFO-månaden är över betyder ju inte det att man ska sluta sy klart saker, så detta ska jag ta tag i så snart som möjligt.
På tisdag kommer insamlingsinlägget med alla era ufon!
Bra Jobbat!!